Trendy pro video v roce 2024

Jaké jsou letos trendy ve video tvorbě pro sociální sítě v roce 2024?

Vybrala jsem pro vás pět trendů, které se budou objevovat stále častěji. Videa jsou stále oblíbenější a krátký a dynamický videobosah zažívá svůj vrcholný boom.

UGC

Jedná se o obsah tvořený samotnými uživateli. Zkratka pochází z anglického user-generated content (UGC).

Sami spotřebitelé natáčení a sdílí videa s produkty či službou různých značek. Je to nejspíš důsledek toho, že klesá důvěra v klasickou reklamu. Opět vám pomůže navázat pouto s vaší cílovou skupinou a hlavně pomáhá oslovit nové publikum.

O UGC chystám pro vás článek.

Autenticita

Ta je i letos stále klíčová. A to nejen pro Generaci Z (lidé narození mezi 1997 a 2012). Tato generace však zvlášť oceňuje spontánnost a vyhledává upřímné a smysluplné online zážitky.

Talking head

Jednoduchý a přitom stále účinný formát. Vždy záleží na jaké publikum mluvíte, nemusí fungovat na všechny odvětví.

Základem je moderátor, který řeší jeden problém svých sledujících. Nejlépe s minimalistickým, nerušivým pozadím, kde je mu dobře vidět do obličeje, není u zvuku ozvěna a zároveň má co nejvíce přirozeného světla v obličeji.

Pokud však máte náročnější publikum, které nemáte ještě „vycvičené“, musíte chytit a udržet jejich pozornost, a to co nejdéle. Ať už vymyslíte dobrý háček na začátek, používáte prostřihové záběry, hrajete si s dynamikou záběrů nebo použijete titulky a jednoduché animace. Je to na vás, já doporučuji vyzkoušet všechno a postupně tak zjistíte, co na vaši cílovou skupinu funguje nejlépe.

Pár tipů v mém dalším článku, kde se rozepisuji o tom, jak udržet pozornost.

MEMEs

Lidé milují memes.

Občas nám to může připadat až stupidní, ale šablony v CupCutu jdou tomuto trendu naproti. Každý jste viděl MEMEs s kočkami na deset různých způsobů. A zdá se, že „memečka“ jen tak bavit nepřestanou. Algoritmům se líbí, je u nich lepší zapojení uživatelů, protože se častěji přeposílají či ukládají. Vždyť až 55% lidí ve věku 13 až 35 let posílá svým známým memečka každý týden. Jako firma tak vytváříte autentické spojení se svým publikem.

Aktuální trendy můžete sledovat na různých stránkách i samotných sítích. Ale tady jsem našla zajímavou sběrnici, kde každý měsíc aktualizují trendový obsah (převážně US, ale stačí do CapCutu v Templates zadat Trending MEMEs a vyjede vám jich opravdu dost).

TikTok

Ano, tato kontroverzní platforma má stále co ukázat. Nedávná studie od TikToku nám říká, že ve srovnání s ostatními sítěmi má nejlepší průměrnou délku jedné návštěvy (10,85 minut). TikTok už má cca 1 miliardu uživatelů, na porovnání Instagram má více než 1,3 mld lidí. A co se týká mladých, tak přibližně 63 % lidí ve věku 12 až 17 let používá TikTok každý týden.

A co je hlavní, platí stále to, že je na TikToku 6x větší míra zapojení než na IG a lidé jsou zde více aktivnější, je zde lepší engagement, zdroje uvádí až o 44% více komentářů než na IG.

Tady na srovnání graf pro rok 2023 (USA), kdy srovnávají průměrné zapojení (engagement) na IG a na TT podle čísel sledujících.

TikTok beats Instagram Reels in engagement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *