Jak politická geografka přijde k produkci a marketingu?

ZAČALO TO NA VYSOKÉ

Na vysoké škole jsem od prvního ročníku byla součástí Stavovské unie studentů Ostrava (dnes Younie). Po začátcích v roli kreativce a zajišťování caterginu, jsem se stala v roce 2015 Viceprezidentskou sekce Organizace aktivit. Dva roky ve vedení, tucet akcí, dvacet studentů v mém týmu, mě naučili pracovat s lidmi, dodavateli, rozpočty, sociálními sítěmi či umělci. To nejdůležitější však byly kontakty a rozhled v naší ostravské bublině.

K tomu jsem pracovala jako servírka, pak personalista ostravské kavárny, pak asistentka v marketingu Komerční banky. Neustýlý posun, učení se a poznávání svých možností mě vždy hnalo dopředu.

Prezenčně vystudovala Politickou geografii se zaměříním na Irácký Kurdistán a následně i magistra na Palackého. Odtud mám titul z Mezinárodně rozvojových studí se zaměřením na hybridní válku Islámského státu. I přes zájem o světové dění, jsem se stejně vždy vrátila zpátky do Ostravy a k marketingu.

MAJÁLES OSTRAVA

Své působení v SUSce jsem zakončila pořádáním mého čtvrtého Majálesu Ostrava. Festival s pěti stagemi pro 15 tisíc lidí. Konkrétně jsem měla na starost doprovodný program v průběhu majálesového měsíce a brigádníky – na vstupy, stavbu, úklid i bedňáky na stage. Jejich shánění, administrativu, zaškolení, vytváření směn, tak i dozor a rozdělování prací v průběhu festivalu. Tři dny téměř bez spánku, se zodpovědnsotí za 70 lidí a bezproblémový chod areálu, mi daly takovu životní lekci, na kterou snad nikdy nezapomenu. A jsem za ní nesmírně vděčná.

A jak to tak chodí, člověk dospívá a nastává čas přenechat své místo další generaci aktivních studentů. Při škole a SUSce (dobrovolná činnost za stipendium) jsem musela pracovat. Naprostou náhodou jsem se dostala (díky kontakům ze SUS) do malé IT firmy jako asistentka. V 3IT úspěšný e-shop jsem od roku 2017. Postupně jsem do své agendy kromě administrativy přidala nábor, správu sociálních sítí, tvoření nového webu, veškeré HR a teambuildingové aktivity, pořádání pravidelných Internet Marketing srazů a evidenci, vlastně všeho. Od podzimu 2021 však už jen jako Marketing manažerka firmy. Byl čas jít dále.

NA VOLNÉ NOZE

Mezi tím jsem si založila živnost a přes další kontakt z dob studentských let jsem začala spolupracovat s kreativním studiem Action Please. Zde jsem dělala produkční reklamních spotů a kreslila storyboardy ke scénářům.

V průběhu let bylo pár eventů, správa sociálních sítí festivalu Hortus Magicus a dalších menších projektů. Ostravské pobočce Charity jsem pomáhala rozjet instagram či pořádat Ukrajinský festival v rámci Festivalu v ulicích 2018. V létě 2019 jsem se dostala k partě z Patriotů MSK, kde jsem pomáhala s produkcí členských akcí.

OD ROKU 2020

Rok 2020 byl pro každého z nás výzvou. I pro mě byl. Díky pandemii se nekonaly akce, konference, bylo složité natáčet. Svět se změnil. Proto jsem se pustila znovu do svého starého koníčku – kresby a malby. Během onoho roku 2020 jsem skoro denně malovala, zlepšovala se, postupně své obrazy začala prodávat a šířit tak radost i mimo svůj ateliér.

Díky rokům zkušeností v online marketingu jsem začala spolupracovat s firmou MartinJurek.cz, kde jsme společně provedli redesign firmy na JurekDesign.cz, spustili nový web a rozjeli sociální sítě. Podobně jsme společně s úžasnou kosmetičkou rozjeli její osobní brand – stankusova.cz.

Aktivně jsem začala školit vše okolo sociálních sítí a to osobně i online. Velké skupiny či jednotlivce. Pokročilejší jedince i úplné začátečníky. Sama se vzdělávala a během toho se stala na TikToku mikroinflucenrem.

Rok 2021 přinesl větší změny, než jsem čekala. A to jak v osobním, tak pracovním životě. Společně s mými „holkami z Ostravy“ a klientem jsme rebrandovali Olomoucké barokní slavnosti, vytvořili nový web, komunikační strategie a odkomunikovali v masivní PR kampani, v online i offline prostoru, 14 koncertů během 3 měsíců. Současně jsme vdechli život nové značce, rezidenčnímu souboru slavností, Volantes Orchestra.

A aby toho nebylo málo, tak jsem s koncem léta navázala spolupráci s šikovnými kluky z Filmového studia Dolní Vítkovice a nastoupila jako produkční. Velké rozhodnutí a změna, avšak začínám pracovat v odvětví, které mě vždy lákalo nejvíce. 

TROCHA ČTENÍ, POKUD BY TĚ ZAJÍMALO VÍCE

Má diplomka – Hybridní válka Islamského státu

Má bakalářka – Irácký Kurdistán jako politická jednotka

Krátké pokračování mé bakalářky o Iráckém Kurdistánu.

O tom, jak jsem stala viceprezidentkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *